Oktatási és városrehabilitációs ügyek, szociális kérdések szerepeltek a testületi ülés napirendjén

2006.06.16.

Többek között igazgatói pályázatokról, pedagógus álláshelyekről és egészségügyi pályázatokról tárgyalt tegnapi ülésén a képviselő-testület. A képviselők módosították a szociális rendeletet, és döntöttek három alapítvány nyári táborának támogatásáról is.

Napirend előtt Vinczek György tájékoztatást adott „Az öt muskétás – Egy mindenkiért, mindenki egyért” uniós projekt állásáról. A program keretében a XVIII., a XIX., a XX., a XXI. és a XXIII. kerület másfél éven belül közös foglalkoztatási stratégiát dolgoz ki, amely bizonyíthatóan csökkenti a munkanélküliséget a régióban – mondta el az alpolgármester, hozzátéve: jelenleg helyzetfelmérés folyik, a partnerek legközelebb június végén találkozna Kispesten.

Tóth Tibor a Fő utcai díszkút és környezete rendezéséről, valamint a járdafelújításokról érdeklődött. Elekesné Ihász Ibolya , a Városgazdálkodási Iroda vezetője arról tájékoztatta a képviselőt, hogy költségtakarékossági okokból vízvisszaforgatós rendszerű lesz a kút, süllyesztett díszkivilágítással. A környezetrendezést az Omega Kht. végzi. A kertvárosi járdákkal kapcsolatban elmondta: csaknem 1 hónap egy járdaszakasz technikai kivitelezésének időtartama, ezalatt – különösen az autóbeállók készítése miatt – előfordulhat kényelmetlenség.

Gombi Attila aziránt érdeklődött, hogy a Stefánia-ház építésének folytatása mikor várható. Steinerné dr. Török Katalin polgármester válaszában hangsúlyozta: a cég két ügyvezetőjének „párbaja” okozza a beruházás állását. Elmondta: az önkormányzatot értesítették, hogy júliustól folytatódik az építkezés.

A nyilvános ülés első napirendi pontjaként kilenc kerületi oktatási intézmény vezetőinek pályázatáról döntöttek a képviselők. Szujkó Szilvia , a Közművelődési és Oktatási Bizottság elnöke elmondta: több szempontot – az intézmény szakmai közössége, az alkalmazotti közösség, a szülői szervezet és a szakszervezet véleményét – is figyelembe vette a bizottság. A testület 2006. augusztus 1. és 2011. július 31. közötti időszakra Röhrig Évát a Bolyai iskola, Horváth Lászlónét az Erkel iskola, Dessewffyné Szabó Erzsébetet a Gábor iskola, Lóth Évát a Kós iskola, Ertelné Csák Juditot a Vass iskola, Juhász Katalint a Nevelési Tanácsadó, Jakus Gyöngyit a Felnőttek iskolája igazgatói teendőivel bízta meg. A nyugdíjkorhatárt elért Suhajda Józsefné , az Eötvös iskola, valamint Szlifka Istvánné , a Katica Óvoda vezetője 2007. július 31-ig kapott megbízást az intézmény vezetésére.

Tárgyalta a testület a közoktatásról szóló törvényben előírt óraszámok módosításából és a csoportszámok csökkenéséből adódó pedagógus álláshelyek változását. A kerületben összesen 12 álláshely szűnik meg – mondta el a Művelődési, Egészségügyi és Sport Iroda vezetője, hangsúlyozva: kevesebb a beiratkozó gyermek, ezért idén kevesebb osztály indul. Nagy Péter hozzátette: hat álláshelyet eddig túlórában láttak el az oktatók, három esetben határozott idejű szerződés jár le, így a felmentés összesen három pedagógust érint, akik végkielégítést kapnak. Ugyanakkor a feladatok növekedése miatt a Móra iskola pedagógus álláshelyeinek számát hárommal bővíteni kell. A szükséges speciális képzettség miatt ezeket pályázaton hirdetik meg.

Nyolcvanegy óvodai csoport indítását engedélyezték a képviselők a 2006/2007. nevelési évben. A beiratkozás tapasztalatairól Szujkó Szilvia a kispest.hu-nak elmondta: már az óvodában is csökken a gyereklétszám, a kerületi óvodákban minden jelentkező kisgyermeket el tudnak helyezni. Idén a legnépszerűbbek az Árnyas, a Gyöngykagyló és a Mese-Vár óvodák voltak Kispesten.

A testület hatályon kívül helyezte a Kerületi Városrendezési és Építési Szabályzatról (KVSZ) szóló önkormányzati rendelet egy passzusát. Korábban egy telken 4-6 lakás építésére volt lehetőség, a jövőben viszont már csak 4 lakást lehet építeni.

Módosult a szociális rendelet. Vinczek György indoklásában elmondta: leglényegesebb momentum a közgyógyellátás egész rendszerének átalakítása, ennek keretében, akik július 1-jétől erre a támogatásra jelentkeznek, ingyenesen kaphatják az orvos által felírt gyógyszereket, ha ezek összege belefér a 12 ezer forintos havi gyógyszerkeretbe. Az OEP ellenőrzi, hogy a háziorvos a legmegfelelőbb, ugyanakkor legolcsóbb medicinákat írta-e fel. Az alpolgármester képes beszámolót tartott a Gyermekek Átmeneti Otthona építési munkálatairól is. Kiderült: hamarosan sor kerül az épület műszaki átadására, az intézmény ősztől éjjel-nappal készen áll a gyerekek gondozására, elhelyezésére.

A testület határozott arról, hogy az önkormányzat a Kossuth tér 23-24. alatti ingatlan rekonstrukciójával részt vesz a főváros városrehabilitációs pályázatán. Ehhez a 30 százalékos pályázati önrészt a kerület biztosítja, és hozzájárul ahhoz, hogy a főváros jelzálogjogot jegyeztessen be a támogatás összegének erejéig.

A képviselők aktualizálták a 2004-ben elfogadott Településfejlesztési Koncepciót. A terv már tartalmazza az uniós projektek lehetőségét, és a városrehabilitációs akcióterület fejlesztését is.

Támogatták a képviselők az Egészségügyi Intézet két fővárosi pályázatát is. Az intézmény a központi betegirányítás és betegazonosítás megvalósítására, előjegyzési rendszer bevezetésére, valamint kórházi kapacitást kiváltó járóbeteg szakellátások fejlesztésére pályázik.

Két ingatlan értékesítésére ír ki pályázatot az önkormányzat. Az Üllői út 180-184 – Nyáry Pál utca 4., valamint a Szabó Ervin utca 31-35. alatti ingatlanokat egyfordulós nyílt pályázaton kívánja hasznosítani a kerület.

A testület jóváhagyta, hogy az önkormányzat az OTP Bank Rt.-től igényelt egymilliárd forintos folyószámlahitel-keretet félmilliárd forinttal növeli 2007. július 1-ig. A kerület vállalta a hitel folyamatos törlesztését, a kamatok megfizetését.

Három kispesti alapítvány nyári táboraihoz kap segítséget. A Kispesti Mecénás Alapítvány bogácsi, a Wekerlei Cserkész Alapítvány szomoróci, a „DIXI Részképességzavarban Szenvedő Gyermekekért” Alapítvány balatonakali táborait támogatja az önkormányzat.

Tárgyalta a testület a Kispesti Polgárőr Egyesület múlt évi munkájáról szóló beszámolót. A nemrégiben megválasztott új elnök, Lukács Gyula szóbeli kiegészítésében elhangzott: kilenc hónapig nem tudták felvenni korábbi elnökükkel a kapcsolatot, aki a napokban elektronikus úton jelezte, hogy lemond tisztségéről, de felveszi a kapcsolatot a szervezettel, és elszámol a polgárőrök pénzével. Az új vezető hozzátette: az elmúlt időszakban a polgárőrök saját zsebből finanszírozták munkájukat. Az ülésen elhangzott, a polgárőrség szeptemberre készítsen pénzügyi fejezettel kiegészített új tájékoztatót.

Mihály András önálló képviselői indítványát elutasította a testület. A képviselő vizsgáló bizottság felállítását javasolta a Kossuth téri Stefánia-ház, a József Attila – Hunyadi utcai, valamint a KÖKI-re tervezett építkezések ügyében. A szavazás után Dr. Fried Miklós bejelentette: a Fidesz-MKDSZ és a PKKW frakciók részvizsgáló bizottságot hoznak létre, a munka eredményét a szeptemberi testületi ülésre terjesztik be.


iwiw.hu | facebook | twitter | google | yahoo |